ÜYE GİRİŞİ
 

 
 
 
 
 
  BAĞLANTILAR
 
 
 
 
 
 
 
 
TEBEOS
 
 


 
 
 
 
 
BAŞKANIMIZIN BÜLTEN 34 YAZISI
 
 

 

GÜVEN ....


Insanlar kendini güvende hissetmek ister . Insanın rahat ve huzurlu bir yaşam sürmesi için güven ortamı gereklidir. Biz dünyaya gözlerimizi açtığımızda sesini doğmadan duyduğumuz annemize ve babamıza güvendik. Sonra akrabalarımıza , öğretmenimize , arkadaşlarımıza , komşumuza güvendik ,. Bu güven duygusuyla huzurlu bir yaşam sürdük . Ama gün geldi insanlar güvenlerimizi sarsmaya başladı ve etrafa kuşkulu gözlerle bakmaya başladık .artık güven duygusunun bizler de oluşması için zaman ve emek gerekmeye başladı veya hiç güvenemedik.
Eczacı olup mesleğe başladığımızda hastalarımıza güvendik , hekimlerimize güvendik , meslek örğütümüze güvendik , sosyal güvenlik kumuna güvendik ve sağlık bakanlığına güvendik . Bu güven duygumuz zaman ilerledikçe yavaş yavaş sarsılmaya başladı , insanlara kurumlara şüpheyle bakmaya başladık .
Sosyal güvenlik kurumuyla anlaşmalarımızı imzaladık ama arkamızı döndük birde baktık ki anlaşmalar bizim görüşlerimiz alınmadan revize edilmiş . Medulla da değişiklik yapılmış . Ödeme koşulları değiştirilmiş . Güvenimiz sarsılmış. Artık sosyal güvenlik kurumuna nasıl güvensin eczacı.sağlık bakanlığı ilaca ruhsat veriyor , fiyat kararnamesi çıkarıyor , güveniyoruz. Ama bakıyoruz ki Euro kuru 3.000 olmuş ama ilaçta kur 1.950 yani ilaca özel kur uygulanıyor . Ama bunun sonucu ne oluyor piyasa da bulunmayan , bizlerin hastalarımıza ulaştıramadığımız bir çok ilaç . Sağlık bakanlığına olan güvenimizde uçup gidiyor. Güvenimizi sarsan olaylar tabiki bununla da bitmiyor , fiyat düşüşlerimizden ve KKI lerden kaynaklı zararlarımızda havaya uçup gidiyor bir hayal oluyor.
Eczacı kime güvense hep hayal kırıklığı .özellikle hasta sağlığını tehlikeye sokacak ilaç yoksunluğu şu anda yaşadığımız en önemli problemimiz. Bizim için insan sağlığı herşeyden önemli , bu mesleğimizin en önemli dusturu olmalı . Ama gelen hastalara sadece uygulanan yanlış fiyat politikası sebebiyle ilaçların piyasada olmadığını söylemek , onların derdine derman olamamak, yol gösterememek ve çaresizlik içinde olmak kadar meslek hayatımızda kötü bir durum olamaz.
Bizlerde bu problemin çözümünü mesleki örğütümüzden bekliyoruz . Örğütümüze olan güvenimizin sarsılmasını istemiyoruz.örğütümüzün daha aktif ve daha etkin çalışmalarla ivedilikle insanlarımızı kaybetmeden bu ilaç yokluğu probleminin çözülmesini bekliyoruz.
Mesleki örğütlülük bizim en büyük gücümüz . Hiç bir meslektaşımızın meslek örğütümüze güveninin sarsılmaması için örğütümüze büyük görevler düşmektedir.
Bu güven sarsılmamalı...


Hayatta kimseye güvenmeyeceksin demek saçmalıktır İnan . Ama kime "iki defa güvenileceğini "hesaplamalı insan.

Victor HugoSevgi ve saygılarımla ...
 

 
 
 
 
Haber okuma sayısı: 3349
 
 
 
 

 

  BAŞKANDAN